Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Wszystkie studia > Fizjoterapia > Fizjoterapia, stacjonarne jednolite magisterskie

Fizjoterapia, stacjonarne jednolite magisterskie (WNZ-0026-JSP)

jednolite magisterskie
stacjonarne, 5 lat (10 semestrów)
Język: polski

Program studiów na kierunku fizjoterapia obejmuje nabycie podstaw teoretycznych i umiejętności praktycznych usprawniania chorych/niepełnosprawnych z wykorzystaniem najnowszych metod, technik i sprzętu rehabilitacyjnego. Nauczanie obejmuje także profilaktykę, promocję zdrowia i adaptację do zmienionych warunków funkcjonalnych. Prowadzone są działania, między innymi w ramach gimnastyki korekcyjnej, rehabilitacji leczniczej i odnowy biologicznej. Poza działalnością leczniczą, fizjoterapia stanowi także obszar prowadzenia badań naukowych. W działaniach fizjoterapii wykorzystywana jest:

  • kinezyterapia - leczenie ruchem np. ćwiczenia usprawniające, gimnastyka, pływanie;
  • fizykoterapia - leczenie za pomocą środków fizykalnych np.: termoterapia, fototerapia, balneoterapia, hydroterapia, elektroterapia,
  • masaż, np. masaż klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, limfatyczny, sportowy.
  • metody specjalne, w tym stosowane w praktyce klinicznej.
W ramach przedmiotów kierunkowych prowadzone są: diagnostyka w fizjoterapii klinicznej w chorobach wewnętrznych oraz w dysfunkcjach narządu ruchu. Dodatkowo, obowiązkowe zajęcia w ramach wychowania fizycznego, w celu utrzymania odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej. W ramach kierunku realizowane są także przedmioty z grupy podstawowych, jak: filozofia, psychologia, prawo, marketing i zarządzanie, język obcy (do wyboru) i inne. Studia kończą się przygotowaniem i obroną pracy magisterskiej.

Rekrutacja: www.erk.uj.edu.pl

Dalsze studia:

kształcenie w szkole doktorskiej, studia podyplomowe