Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Wszystkie studia > Fizyka > Fizyka, stacjonarne drugiego stopnia

Fizyka, stacjonarne drugiego stopnia (WFAI-0027-2SO)

drugiego stopnia
stacjonarne, 2 lata
Język: polski

Studia fizyki drugiego stopnia stanowią naturalną kontynuację studiów fizyki pierwszego stopnia w celu pogłębiania wiedzy i umiejętności zawodowych. Studia odbywają się przy ścisłym włączeniu się studentów w działalność naukową prowadzoną przez różne grupy badawcze. Dzięki temu studenci mogą brać udział w konstrukcji unikalnej aparatury, przygotowywać komputerowe sterowanie urządzeniami pomiarowymi, wykonywać oryginalne doświadczenia, uczyć się komputerowego przetwarzania i analizy mierzonych danych. Udział studentów w pracach naukowych zapewnia indywidualną opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry i wysoko podnosi poziom kształcenia. Studia prowadzone są na dwóch specjalnościach, których wyboru kandydaci dokonują w chwili wpisu na studia:
* specjalność fizyki doświadczalnej przygotowuje do działalności eksperymentalnej w zakresie fizyki atomowej i molekularnej, fizyki fazy skondensowanej, fizyki jądrowej i fizyki cząstek elementarnych. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom analizy faktów absolwenci tych studiów są poszukiwani na rynku pracy.
* specjalność fizyki teoretycznej adresowana jest do tych, dla których pytania o przyczynę i naturę podstawowych praw rządzących światem przyrody są najciekawsze i najbardziej fascynujące. Wymagają zdolności matematycznych, umiejętności myślenia abstrakcyjnego i zamiłowaniu do zgłębiania podstawowych praw natury.

Rekrutacja: www.erk.uj.edu.pl

Przyznawane kwalifikacje:

Magisterium na fizyce

Dalsze studia:

kształcenie w szkole doktorskiej, studia podyplomowe