Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Wszystkie studia > Ekonomia > Ekonomia, stacjonarne drugiego stopnia

Ekonomia, stacjonarne drugiego stopnia (WZKS-0017-2SO)

drugiego stopnia
stacjonarne, 2 lata
Język: polski

Studia II stopnia na kierunku ekonomia odpowiadają na potrzeby rynku pracy w zakresie specjalistów z ekonomii oraz menedżerów wysokiego i średniego szczebla. Absolwenci zajmują stanowiska kierownicze i eksperckie w przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych i instytucjach publicznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Plan studiów uwzględnia wykształcenie kompetencji, umiejętności i wiedzy niezbędnych na stanowiskach: analityków i doradców gospodarczych, służb księgowych, oraz przygotowuje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwenci wyróżniają się kwalifikacjami obejmującymi w stopniu zaawansowanym znajomość ekonomicznych procesów i mechanizmów na poziomie gospodarek krajowych, regionalnych oraz przedsiębiorstw, znajomością rachunkowości, prawa gospodarczego, metod ilościowych pomiaru procesów i zjawisk gospodarczych, oraz technik podejmowania decyzji w warunkach ryzyka i niepewności. Kierunek ekonomia na studiach II stopnia prowadzony w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie jest konkurencyjną ofertą w stosunków do podobnych studiów oferowanych w Polsce i w Europie.
Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych relacjami gospodarczymi w rozmaitych konfiguracjach. W trakcie studiów przekazywana jest wiedza na temat współczesnej gospodarki, polityk gospodarczych, a także narzędzi niezbędnych do przeprowadzania analiz ekonomicznych. Kierunek ekonomia łączy podstawy teoretycznego funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarek z umiejętnościami analitycznymi i praktycznymi.
Celem studiów jest przygotowanie specjalistów, którzy będą zdolni do prowadzenia krytycznej analizy ekonomicznej zarówno na poziomie przedsiębiorstwa, czy instytucji finansowej, jak i na poziomie gospodarki krajowej, czy międzynarodowej. W trakcie przebiegu nauki studenci zdobędą umiejętności i wiedzę, która pozwoli na pracę na stanowiskach związanych z odpowiedzialnością i potrzebą podejmowania strategicznych decyzji w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.
Fundamentalne moduły realizowane w procesie kształcenia na kierunku ekonomia dotyczą ekonomii i finansów, a ich uzupełnienie stanowią moduły z zakresu ilościowych metod analitycznych, nauk o zarządzaniu i jakości, nauk prawnych, psychologii, filozofii, socjologii oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach.

Rekrutacja: www.erk.uj.edu.pl

Przyznawane kwalifikacje:

Magisterium na ekonomii

Dalsze studia:

kształcenie w szkole doktorskiej, studia podyplomowe

Plan studiów: