Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Wszystkie studia > Ekonomia > Ekonomia, stacjonarne pierwszego stopnia

Ekonomia, stacjonarne pierwszego stopnia (WZKS-0017-1SO)

pierwszego stopnia
stacjonarne, 3 lata
Język: polski
Studia I stopnia na kierunku „ekonomia” są przeznaczone dla osób zainteresowanych naukami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków gospodarczych. Ekonomia jest dyscypliną nauki zajmującą się podejmowaniem decyzji dotyczących procesu gospodarowania. W trakcie studiów przekazywana jest wiedza na temat współczesnej gospodarki, polityki gospodarczej, a także narzędzi niezbędnych do przeprowadzania analizy ekonomicznej. Kierunek ekonomia łączy podstawy teoretycznego funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarek z umiejętnościami analitycznymi i praktycznymi.

Celem studiów jest przygotowanie specjalistów, którzy będą zdolni do prowadzenia krytycznej analizy ekonomicznej zarówno na poziomie przedsiębiorstwa, czy instytucji finansowej, jak i na poziomie gospodarki krajowej, czy międzynarodowej. trakcie przebiegu nauki studenci zdobędą umiejętności i wiedzę, która pozwoli na pracę na stanowiskach związanych z odpowiedzialnością i potrzebą podejmowania strategicznych decyzji w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych, lub na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Fundamentalne moduły realizowane w procesie kształcenia na kierunku „ekonomia” dotyczą ekonomii i finansów, a ich uzupełnienie stanowią moduły z zakresu matematyki, nauk o zarządzaniu i jakości, nauk prawnych, psychologii, filozofii, socjologii oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach. Nieodłączną częścią studiów są praktyki odbywane w różnych organizacjach, mające na celu zastosowanie w praktyce wiedzy i umiejętności nabytych w toku zajęć oraz praktyczne przygotowanie do aktywności zawodowej na rynku pracy.

Przyznawane kwalifikacje:

Licencjat na ekonomii

Dalsze studia:

studia drugiego stopnia, studia podyplomowe

Plan studiów: